Ehliyet Sınavına Girdim

ehlieyetsinavsoruvecevaplari Ehliyet Sınavına Girdim

Uzun zamandır girmek için fırsat kolladığım gün geldi sonunda. Ehliyetsiz araba kullanmanın verdiği tedirginliği hepiniz yaşamışsınızdır. Ben de o tedirginliği yaşayan biri olarak ilk fırsatta ehliyete başvurdum ve bugün sınava girdim. Bu yazıyı yazarken de sınavın hala devam ettiğini belirteyim:)

Sorular gayet açık, anlaşılr ve kolaydı. Trafik sorularında zorlanmadım desem yalan olur:) En az 5 yanlışım çıkacak gibi. Motorun hepsini doğru bekliyorum en çok ona çalıştım ve en hızlı motor testini çözdüm. İlk yardımı da geçerim büyük ihtimalle. Sorular ehliyet sınavına hazırlık kitaplarındaki sorularla birebir nerdeyse. Kitapta bulunan soruları bir kez kesinlikle çözmenizi tavsiye ederim. Ben sınava son 1 hafta içerisinde çalıştım. Daha önce çalışmaya gerek görmedim çünkü o kadar uzun soluklu çalıma gerektirecek derecede soru sormuyorlar. Piyasada Motor, ilkyardım ve trafik konularını videolu ders şeklinde anlatan cd’ler mevcut. Bende de bir tane vardı sınava girmeden önceki gün o cdleri seyrettim. Özellikle motor konusunda çok büyük faydası dokundu. Görsel olarak anlattıkları için daha çok akılda kalıcı oluyor.

Sınava girerken cep telefonu götürmenin yasak olduğunu son anda öğrendim zaten giriş belgesinin üzerindeki yazıları okuduğunuz zaman cep telefonu ile ilgili çok kesin ifadeler kullanıldığını göreceksiniz. Kopya çekerim diyenler böyle bir şeyi akıllarından bile geçirmesinler. Bir öss sınavındaki titizlik burada da geçerli. Kimliğinizi ve giriş belgenizi kesinlikle unutmayın.

Bu macerayı da böylelikle atlatmış olduk umarım geçebilirim.

OkumakYorum Yapın

Etiketler: , ,

Sitede yer alan makaleler ve yazılar tamamen bilgilendirme amacı ile verilmiştir. Doğacak sonuçlardan site yönetimi sorumlu değildir. Hastalıklarınızda doktorunuza danışmadan hiç bir tedaviye başlamayınız.